Filmy petersburg, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje petersburg, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.

Bez duszy

5,9
Głównym bohaterem filmu jest znany choćby z „Bezdroży” amerykański aktor Paul Giamatti, który gra tutaj samego siebie. Giamatti rozczarowany swoim życiem i wypalony wewnętrznie, nie potrafi skupić się na swojej najnowszej teatralnej roli w czechowowskim „Wujaszku Wani”. Dlatego postanawia oddać swoją duszę do popularnej ostatnio przechowalni i sprowadzić zamiast niej inną, bardziej pomocną przy jego pracy – duszę z Rosji. Fakt, że dusza Giamatti’ego wygląda jak ciecierzyca to tylko pierwsza z serii ironicznych niespodzianek, jakie czekają na bohatera.

Lato

7,2
Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Mike jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież ma przykazane słuchać koncertów na siedząco i w ciszy. Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Mike’a. Losy tego trójkąta stanowią centrum „Lata”: czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów) filmu o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Film Kiryła Serebrennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Mike’a Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino).


Początek lat 20-tych, ubiegłego wieku w Piotrogrodzie. Sofia od wielu lat żyje w małżeństwie z Trofimem, jednak ich związek nie należy do szczęśliwych. Nie mogąc mieć dzieci postanowili się zdecydować na adopcję 13-letniej Ganki. Kiedy dziewczyna zaczyna dojrzewać, Trofim pomimo, iż jest jej ojcem, zaczyna się w niej podkochiwać. Sofia przyłapuje ich na zdradzie i postanawia się zemścić, a ma jej w tym pomóc nadchodząca powódź...
Druga wojna światowa. Bezdzietne małżeństwo z czeskiego miasteczka ukrywa w swoim domu młodego Żyda. Aby uniknąć zdemaskowania, wprowadzają w życie pewien ryzykowny pomysł.
Piękna Anna (Vivien Leigh) jest nieszczęśliwą małżonką Aleksieja Karenina (Ralph Richardson), człowieka wyrachowanego i zimnego. Jej monotonne życie odmienia się po wizycie u rodziny w Moskwie, gdzie poznaje przystojnego hrabiego (Kieron Moore). Niespełniona kobieta rzuca się w wir namiętnego romansu nie zaważając na konsekwencje...
Antonina Miliukova (Alyona Mikhailova) jest piękną i bystrą młodą kobietą, urodzoną w arystokracji XIX-wiecznej Rosji. Mogłaby mieć wszystko, czego zapragnie, a jednak jej jedyną obsesją jest poślubienie Piotra Czajkowskiego (Odin Lund Biron), w którym zakochuje się od chwili, gdy słyszy jego muzykę. Jedynym powodem, dla którego kompozytor w końcu zaakceptuje ten związek, jest ukrócenie plotek na jego temat. Nie czując miłości i obwiniając ją za swoje nieszczęścia i załamania, próby pozbycia się żony przez Czajkowskiego są brutalne. Pochłonięta uczuciami do niego, Antonina postanawia to znieść i zrobić wszystko, by z nim zostać. Poniżana, zhańbiona i odrzucona, powoli doprowadzana jest do szaleństwa.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…