Filmy choroba psychiczna, dziewiętnasty wiek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje choroba psychiczna, dziewiętnasty wiek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.

Wilkołak

6,2
Akcja filmu rozgrywa się pod koniec XIX wieku w szlacheckiej rezydencji w Anglii. Lawrence (Benicio Del Toro) po wielu latach powraca ze Stanów Zjednoczonych do rodzinnego domu. Dowiaduje się o śmierci brata. Chce wyjaśnić okoliczności jego śmierci. Dowiaduje się także, że w okolicy grasuje groźna bestia. Pewnego wieczoru sam zostaje przez nią ugryziony i teraz przy każdej pełni księżyca zmienia się w wilkołaka...


Lincoln

6,2
Najnowszy film Stevena Spielberga, zrealizowana z ogromnym rozmachem i w znakomitej obsadzie aktorskiej historia burzliwego życia Abrahama Lincolna, prezydenta Stanów Zjednoczonych w okresie wojny secesyjnej, która zadecydowała o losach świata.
Adaptacja powieści, klasycznego już horroru pióra Brama Stokera. Jest to pierwszy kolorowy film z cyklu wielu obrazów o Draculi. Hrabia Dracula, pan i posiadacz pięknej posiadłości w Transylwanii oraz żądny ludzkiej krwi wampir, organizuje polowania na swe ofiary...
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Podróż śladami człowieka, który pomimo sceptycyzmu, szyderstwa i choroby, stworzył jedne z najbardziej uwielbianych i oszałamiających dzieł sztuki na świecie. Historia życia Vincenta Van Gogha.
Opowieść o życiu Ludwika II, jednej z najbardziej niezwykłych i tajemniczych postaci w historii Niemiec. Miłośnika sztuki, mecenasa Ryszarda Wagnera i podejrzewanego o szaleństwo ekscentryka, z którego inspiracji powstały takie architektoniczne fantazje jak słynny zamek Neuschwanstein. Ludwik fascynował wielu artystów, w tym także kina. Monarcha stał się m.in. bohaterem znanego obrazu Luchina Viscontiego z Helmutem Bergerem w roli głównej. Najnowsza produkcja poświęcona królowi Bawarii jest mniej mroczna i dekadencka niż dzieło włoskiego mistrza. Jej twórcy – ceniony duet reżyserski Marie Noelle i Peter Sehr (Trudna miłość, Żona anarchisty) – skupili się na tym, by z jednej strony pokazać całą złożoność postaci Ludwika, z drugiej, stworzyć barwne historyczne widowisko. Obraz jest przepięknie sfotografowany (nominowany do Oscara Christian Berger – Biała wstążka) i pełen rozmachu – kosztował 16 milionów dolarów, a zdjęcia do niego powstały w oryginalnych lokalizacjach związanych z osobą króla. W swojej pierwszej głównej roli znakomicie zaprezentował się młody aktor Sabin Tambrea (Powrócić w twe ramiona, Popękana skorupa), dając przekonujący, malowany subtelną kreską portret Ludwika. Za tę kreację został uhonorowany Bawarską Nagrodą Filmową i statuetką niemieckiej New Faces Award.

Twój Vincent

6,9
7,9
27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. Twój Vincent opowiada właśnie tę historię - odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?
Australia, koniec XIX wieku. Bracia Burns są poszukiwani w całym kraju za brutalne morderstwa i rozboje. Kapitan Stanley łapie dwóch z nich. Mike'a, najmłodszego, zabiera do więzienia, a starszemu, Charliemu, składa propozycję nie do odrzucenia. Ma on znaleźć i zabić trzeciego z braci, Arthura, który ukrywa się gdzieś na prerii, a wtedy razem z Mikiem będą mogli odejść wolno. Charlie przystaje na tą propozycję i wyrusza na poszukiwania starszego brata.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…