Filmy siostra, relacja rodzinna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje siostra, relacja rodzinna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Główny bohater, Kevin Arnold, już jako dorosły człowiek, zabiera nas w podróż w lata sześćdziesiąte, które przypadły na okres jego dorastania. Widzimy więc typową amerykańską rodzinę z perspektywy najmłodszego jej członka, Kevin ma jeszcze brata Wayne'a i siostrę Karen. Razem z Kevinem i jego przyjaciółmi, Paulem i Winnie (w której się skrycie podkochuje) przeżyjemy jego wzloty i upadki, jakże typowe dla "cudownych lat", które każdy przecież przeżywał.
Maddie i Ben spotykają się od 9 lat. Znają się na wylot, ich związek jest zadowalający i bardzo uczuciowy, swoje wzajemne relacje postrzegają jako "dobry świadomy wybór", o czym mówią często - i głośno. Młodsza siostra Maddie, Mia, spotyka się z Casey'em od 7 tygodni. Dzielą niefrasobliwe podejście do życia i z dreszczem ekscytacji odkrywają wciąż nowe rzeczy o sobie nawzajem. Gdy oznajmiają, że się pobierają i spodziewają się dziecka, Maddie czuje się osaczona przez tą wiadomość. Co dziwne, rodzice dziewczyn, Joel i Vicky, są zachwyceni. Jako małżeństwo z 35-letnim stażem wyznają filozofię "carpe diem", w czym bardziej są podobni do młodszej córki.
Life During Wartime stanowi bezpośrednią kontynuację wątków podjętych przez reżysera przy okazji Happiness. Wracają ci sami bohaterowie, bogatsi o ponad 10 lat doświadczeń. Pomimo tego, najnowszy film Solondza trudno Solondzaokreślić mianem sequelu. Podobnie jak w przypadku Palindromów, w których rolę Avivy odgrywało kilka aktorek o całkowicie odmiennej fizjonomii, w Life During Wartime w znane z Happiness postaci wcielają się inni aktorzy. Dzięki takiemu zabiegowi, film traktować można zarówno jako bezpośrednią kontynuację, jak i historię równoległą – zachęcającą raczej do syntezy wątków niż ich chronologicznego pozycjonowania. Life During Wartime jest w pewnym sensie Happiness po drugiej stronie lustra – nieustannie przegląda się w swoim młodszym, pogodniejszym ja, nakręconym jeszcze przed wydarzeniami 11 września 2001 roku. Nowy film Solondza jest bardziej lepki, grząski, rozpięty pomiędzy bohaterami, ale i czymś zewnętrznym – rzeczywistością polityczną. Właściwy Solondzowi gorzki humor przyprawiony tu został dużą dozą melancholii.


Życie trzynastoletniej Manueli nie jest usłane różami. Mieszka z rodziną na przedmieściach nijakiego sycylijskiego miasta, jej matka wiecznie kłóci się z bezrobotnym ojcem, a starsza siostra ma na sumieniu długą listę grzechów, z których podkradanie rodzicom pieniędzy należy do tych lżejszych. Jednak pewnej nocy dziewczynce śni się Matka Boska i wszystko się zmienia. Cała okolica jest przekonana, że Manuela dokonuje cudów i proszą ją o wszystko – od znalezienia pracy, przez dostanie się do lokalnej edycji "Big Brothera", po uleczenie ślepoty. Jak się okazuje cudotwórstwo jest całkiem intratnym zajęciem. Do czasu gdy zdarzy się cud prawdziwy...
Materiał filmowy przedstawiający wydarzenia, które doprowadziły w 2008 roku do morderstwa Samanthy Finley (Erin Marie Hogan). Nagranie to rozpowszechnione wbrew władzom, udowadnia, że nic ludzkiego nie spowodowało jej śmierci.
Pasjonująca walka młodej kobiety, która chciała zostać królową. Prócz faktów historycznych serial pokazuje życie pełne wyrzeczeń dziewczyny, która nie chciała być marionetką ani kartą przetargową w walce o hiszpański tron. Serial doskonale ukazuje XV-wieczny dwór kastylijski i rozbitą po konkwiście Hiszpanię. Królowa Izabela, zwana później Królową Katolicką, spróbuje zjednoczyć kraj pod jedną koroną. Jednak najpierw musi wygrać walkę o swoją przyszłość i szczęście.
Cheto (Georges Corraface) jest kurdyjskim uchodźcą politycznym mieszkającym w Paryżu. Pomimo związku z Francuzką Christine (Stéphanie Lagarde), jego celem jest poślubienie dziewicy, patriotycznej Kurdyjki. Jego najlepszy przyjaciel, Misto (Bruno López), jedzie do Kurdystanu, aby sfilmować potencjalne kandydatki. Po dokonaniu wyboru Cheto organizuje swój ślub, ale to nie wybranka przyjeżdża do Paryża...
Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…